Чорногорія, Албанія, Норвегія та Україна приєдналися до рішення Ради ЄС про продовження економічних санкцій проти Росії до кінця 2018 року

Норвегія, Албанія і Чорногорія приєдналися до санкцій ЄС проти Росії

Про це йдеться в заяві глави дипломатії ЄС Федерики Могерини, розміщеному на сайті Ради ЄС, передає БизнесЦензор.

"Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, член Європейської асоціації вільної торгівлі Норвегія, а також Україна приєдналися до заяви. Вони забезпечать відповідність національної політики ухваленим рішенням Ради ЄС", – сказано в повідомленні.

"Європейський союз бере до уваги це зобов'язання і вітає його", – отмечаетсся в заяві.

Читайте також: Влада Росії визнали вплив санкцій США на курс рубля

Як повідомлялося, 5 липня Рада Європейського союзу оголосив про продовження економічних санкцій щодо Росії на півроку.

Рішення прийнято за підсумками доповіді президента Макрона і канцлера Меркель у Європейській раді 28-29 червня про виконання мінських угод, до яких прив'язані санкції.

Рада прийняла рішення продовжити санкції за письмовою процедурою одноголосно.

Санкції націлені на фінансовий, енергетичний та оборонного секторів, а також на сферу товарів подвійного призначення. Вони були спочатку введені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні.

Економічні санкції, подовжені цим рішенням, включають: обмеження доступу до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних державних компаній та їх дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також трьох великих російських енергетичних і трьох оборонних компаній; введення заборони на експорт і імпорт на торгівлю зброєю; заборона на експорт товарів подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих користувачів в Росії.

Крім того, санкції передбачають обмеження доступу Росії до певних чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку і розвідки нафти.

В Раді ЄС нагадали, що в додаток до економічних санкцій у відповідь на агресію проти України Євросоюзом введені індивідуальні проти 155 осіб і 38 суб'єктів (до 15 вересня 2018 року), санкції у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя (до 23 червня 2019 року).

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →