Курс гривні до кінця року може знизитися до 28,5 грн/$, але навесні може знову зміцнитися.

Глава Ради НБУ не вірить в падіння гривні до кінця року нижче 28,5 грн/$

Про це глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин заявив в ефірі "5 каналу", передає БизнесЦензор.

"Весна 2019 року буде непростим періодом. Це буде період президентських виборів. Сподіваюся, щоб вони все-таки відбудуться. Хочеться, щоб президентська кампанія не мала політичного підтексту і не мала такого широкого політичного впливу, в тому числі на макроекономічні показники. В тому числі і на курс гривні . Однак політичні нагнітання можуть бути непомірними", – зазначив Данилишин.

"Крім того, можливі значні виливання в передвиборну кампанію, які, зрештою, можуть вплинути на волатильність національної валюти, але одночасно це не буде мати такого відчутного впливу, який ми мали, наприклад, в період 2016 року. Тому я хочу сподіватися, що гривня в 2018 році досягне свого піку до кінця року. Думаю, ми все зробимо десь на рівні 28,5 гривні за долар США", – додав глава Ради НБУ.

Данилишин також висловив думку, що вже навесні долар, ймовірно, подешевшає.

"Зменшиться волатильність починаючи з січня-березня, і вже починаючи з березня 2019 року ми можемо увійти в те русло і в ті тенденції, які ми мали в попередні роки. Тобто перейти до плаваючого системі обмінного курсу", – зазначив глава Ради Нацбанку.

Читайте також: Глава Ради НБУ засумнівався в досягненні цільового рівня інфляції до кінця року

Як повідомлялося, на минулому тижні курс гривні опустився нижче психологічних позначок у 28 грн/$ і 33 грн за євро вперше з кінця зими.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →