Україна, Норвегія, Чорногорія та Албанія приєдналися до санкцій щодо російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту в окупований Крим, введеним радою ЄС 30 липня 2018 року.

Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Росії за будівництво Керченського мосту і до продовження введених в 2014 році

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС у п'ятницю, передає mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"30 липня 2018 року Рада прийняла Рішення (CFSP) 2018/1085. У вирішенні додаються додаткові особи у список осіб, організацій та органів, що підлягають обмежувальним заходам... Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, а також країна ЄАВТ, яка є членом Європейського економічного простору, а також Україна, які приєднуються до цієї декларації", - йдеться в декларації високого представника від імені ЄС про узгодження позицій ряду країн про обмежувальні заходи у відповідь на дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

"Вони (ці країни – ІФ) будуть забезпечувати, щоб їхня національна політика відповідала прийнятим рішенням Ради. Європейський союз бере до уваги це зобов'язання і вітає його", - йдеться в документі.

Читайте на " mediaUA": Кабмін ініціює введення РНБО санкцій проти 19 юросіб, причетних до будівництва Керченського мосту, - МинВОТ

Крім того, ці ж чотири країни приєдналися до рішення Ради ЄС від 5 липня знову продовжити на півроку введені в 2014 році санкції стосовно окремих секторів російської економіки.

Нагадуємо, 5 липня рада Євросоюзу продовжив до 31 січня 2019 року економічні санкції, метою яких є окремі сектори російської економіки. "Ці заходи спрямовані проти фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також проти сфери продукції подвійного призначення. Спочатку вони були введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії по дестабілізації ситуації на Україні, а потім були посилені у вересні 2014 року", - наголошується в заяві.

Економічні санкції включають обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінустанов, трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній, заборона на торгівлю зброєю, заборона на експорт в РФ товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії, обмеження доступу РФ до стратегічних технологій нафтовидобутку.

Також читайте: Маріонетка Кремля Аксьонов через суд вимагає від Києва зняти з нього санкції

19 березня 2015 року Європейська рада пов'язав термін дії санкцій з повним виконанням мінських угод.

30 липня 2018 року Рада ЄС ввів санкції щодо російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Зокрема, з 31 липня під європейськими санкціями знаходяться компанії ПАТ "Мостотрест" і ТОВ "Стройгазмонтаж", раніше включені в американський санкційний список, АТ "Інститут Гипростроймост - Санкт-Петербург", АТ "Суднобудівний завод "Залив", ТОВ "Стройгазмонтаж - Міст", вологодське АТ "ВАД".

Читайте: Тиск на Росію буде зростати. Ми вводимо санкції шар за шаром, - Волкер


Дивитися коментарі →