В окупованому Криму, де немає ні однієї форми свободи, виникло феноменальне явище - громадянська журналістика.

Ні однієї форми свободи в окупованому Криму не залишилося, - заступник міністра інформполітики Джапарова

Про це перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла під час круглого столу в Укрінформі до Всесвітнього дня свободи преси на тему "Свобода слова в Україні: сучасний стан та виклики", передає mediaUA.

"Дійсно там (в окупованому Криму. - Ред.) ні однієї форми свободи не залишилося. Зате виникло таке феноменальне явище в умовах повної несвободи, як громадська журналістика. На півострові фактично зачистили інформаційний простір від нормальної журналістики і об'єктивних ЗМІ, тому люди, далекі від цієї професії, виконують функції журналістів", - сказала Джапарова.

Читайте також на " mediaUA": Відсутність свободи слова і доступу до інформації в РФ призведе до приреченому суспільству, - Джапарова

Вона підкреслила, що кримські активісти, які беруть на себе функції громадянського журналіста, є абсолютно незахищеними, у них немає підтримки редакцій, юридичного супроводу і навіть офіційного статусу журналіста. Але вони виконують надзвичайно важливу роль, створюючи об'єктивну картину дійсності окупованого Криму і висвітлюючи злочинну діяльність кремлівської репресивної машини. "Наприклад, коли відбувається обшук, люди, сусіди, родичі тих, у кого відбувається обшук, фіксують на телефони і викладають в соціальні мережі дані про ці злочини, і на них чинять тиск і заарештовують фактично. Там за пост у facebook можуть заарештувати або оштрафувати на величезні грошові суми", - сказала перший заступник міністра.

Звичайно, додала вона, на півострові є велика кількість інших порушень. Зокрема, окупанти видають ліцензії і використовують при цьому український частотний ресурс. "На наші частоти заходять пропагандистські ЗМІ, які працюють в режимі інформаційної провокації заради дискредитації України і українців", - зазначила Джапарова.

Читайте також на " mediaUA": Прикордонники не пустили в Україну трьох іноземних проросійських пропагандистів, які хотіли висвітлювати події в Одесі


Дивитися коментарі →