Адміністрація президента США Дональда Трампа аналізує обмеження можливості для ряду китайських компаній продавати телекомунікаційне обладнання в Америці.

США можуть заборонити продаж китайських смартфонів, – Reuters

Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела в галузі, передає БизнесЦензор.

За словами співрозмовників агентства, ці заходи, ймовірно, спрямовані проти Huawei Technologies Co Ltd і ZTE Corp.

Адміністрація Трампа вже запровадила низку заходів, щоб обмежити діяльність Huawei та ZTE, двох провідних світових виробників телекомунікаційного обладнання, на території США з міркувань національної безпеки.

Американські законодавці і адміністрація Трампа закликають компанії США припинити продавати продукцію Huawei і ZTE, вважаючи, що вона може використовуватися для шпигунства. В поточному році вони змусили AT&T відмовитися від угоди з Huawei про продаж смартфонів компанії в США.

Представник Ради національної безпеки Білого дому сказав: "Хоча ми не коментуємо конкретні дії, захист критично важливої інфраструктури, включаючи ланцюга поставок, пов'язані з цією інфраструктурою, – надзвичайно важлива складова захисту національної безпеки Америки та її громадян".

Представники Huawei і ZTE заперечують звинувачення про те, що їх продукція використовується для шпигунства.

Американський чиновник, знайомий з ходом обговорення в адміністрації ситуації навколо Huawei і ZTE, сказав: "Це дві компанії викликають особливе занепокоєння через типу обладнання, яке вони виробляють, і їх проникнення на ринок в цілому".

Міноборони США вже припинила продавати мобільні телефони та модеми, що випускаються Huawei і ZTE, в магазинах на своїх військових базах, пославшись на ризики у сфері безпеки.

Пентагон з 25 квітня доручив припинити продаж цієї продукції та супутніх товарів на військових базах США по всьому світу, сказав представник американського військового відомства майор Дейв Істберн.

"Ці пристрої можуть становити неприйнятний ризик для персоналу і операцій міністерства", – сказав Істберн.

Читайте також: Huawei вперше обійшла Apple з продажу смартфонів у світі, – дослідження

Як зазначає агентство, ця новина з'явилася в той момент, коли Вашингтон направив в Пекін делегацію на чолі з міністром фінансів США Стівом Мнучином для переговорів з Китаєм.

Трамп загрожує ввести мита на імпорт китайської продукції вартістю до $150 млрд, що може послужити початком торгової війни між двома найбільшими в світі економіками.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →