Національний банк України (НБУ) за перший місяць використання функціоналу Matching торговельно-інформаційної системи Bloomberg при проведенні валютних інтервенцій купив на міжбанку $226 млн.

Нацбанк скупив за новою методикою на міжбанку $226 мільйонів за місяць

Так, у квітні цього року 15 з 17 інтервенцій проходили з використанням нового функціоналу, передає БизнесЦензор з посиланням на прес-службу НБУ.

Найбільш активно -12 разів проводилися інтервенції за кращим курсом, за яких Національний банк укладав угоди за тим курсом, який банки заявили через новий функціонал. Також три рази проводилась інтервенції за єдиним курсом.

"За підсумками першого місяця використання функціоналу Matching Національний банк через нього викупив на міжбанківському валютному ринку $226 млн і продав $24 млн. зокрема, під час інтервенцій за кращим курсом куплено $146 млн і продано 24 млн. Під час інтервенцій за єдиним курсом куплено $80 млн", – сказано в повідомленні.

В цілому, Національний банк у квітні 2018 купив майже $327 млн і продав $24 млн.

Як зазначається у повідомленні, перший місяць використання функціоналу Matching показав, що активне час торгів припадає на період з 10:00 до 13:00. В цей час, як правило, спред між заявками на покупку і на продаж валюти становить одну-півтори копійки.

Читайте також: Нацбанк скоротив купівлю валюти за тиждень в 5 разів

Як повідомлялося, з 2 квітня в оновленому Положенні про порядок та умови торгівлі іноземною валютою передбачена можливість проведення інтервенцій шляхом використання функціоналу Matching для укладення угод в торговельно-інформаційних системах.

В НБУ зазначили, що новий функціонал має ряд переваг, в тому числі, оперативність та прозорість проведення інтервенцій, оскільки в Matching Національний банк вибирає не контрагента, а котирування, відповідає критеріям інтервенції. Зараз до нового функціоналу підключені 25 банків.

У той же час, разом з функціоналом Matching Національний банк продовжує здійснювати валютні інтервенції і через ті функціонали, які використовувалися раніше. Спосіб, яким Національний банк здійснює інтервенції, визначається поточними умовами, які формуються на валютному ринку, і метою проведення інтервенцій.

У другому кварталі Національний банк заявив про намір купувати до $10 млн на міжбанківському валютному ринку в день для нарощування міжнародних резервів. Минулого тижня НБУ тричі виходив на ринок із зазначеною метою, купивши всього $30 млн.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →