Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вводить межі мінімальної і максимальної щільності населення в забудові, обмеживши можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов.

Мінрегіон обмежив щільність житлової забудови

Відповідні зміни містяться в новому проекті ДБН Б. 2.2-Х: 201Х "Планування і забудова територій", який вже затверджено і буде оприлюднено найближчим часом, передає БизнесЦензор з посиланням на прес-службу міністерства.

"Діючими нормами визначена максимальна щільність населення – 450 чол./га, при цьому обмеження її підвищення немає. Тобто вона може збільшуватися за наявності відповідного обґрунтування, і хто як хоче, так і обґрунтовує необхідність. В результаті – в деяких районах великих міст бачимо суцільну забудову щільністю 1000-2000 чол/га і повна відсутність благоустрою та соцінфраструктури", – пояснив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

"Щоб виключити в майбутньому такі ситуації і забезпечити людям комфортні житлові умови, в новому ДБН будуть встановлені конкретні обмеження можливості підвищення щільності – допускається її збільшення максимально до 20% (це 540 чол./га) при виконанні двох обов'язкових умов", – додав чиновник.

Такими обов'язковими умовами є: розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів з автостоянками та велосипедними стоянками; наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об'єктів повсякденного і періодичного обслуговування, створення відкритих терас у житлових і громадських будівлях.

Як підкреслюють в міністерстві, для можливості підвищення щільності населення в забудові ці умови повинні бути виконані одночасно.

Читайте також: Мінрегіон спростить видачу дозволів на роботи з енергоефективності

Оновлений ДБН "Планування і забудова територій" на заміну ДБН 360-92 "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень", ДБН Б. 2.4-1 - 94 "Планування і забудова сільських поселень", ДБН Б. 2.4-3 - 95 "Генеральні плани сільськогосподарських підприємств", ДБН Б. 2.4-4 - 97 "Планування і забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств", ДБН Б. 1-2- 95 "Склад, зміст, порядок розробки, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України", ДБН II-89-80 "Генеральні плани промислових підприємств".

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →