Прикордонники Донецького прикордонного загону вже зафіксували декілька випадків зупинки Росією невійськових суден для їх огляду. Суду, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманды.

Росія почала жорстку політику затримання та огляду таких в Україну цивільних суден, - Держприкордонслужба. ДОКУМЕНТ

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на прес-службу Держприкордонслужби.

"Зазначимо, що жодних зауважень при цьому не слід, однак росіяни почали жорстку політику затримання та огляду суден, що прямують у бік України", - йдеться в повідомленні.

Читайте також на " mediaUA": Україна втрачає робочі місця десятки мільйонів гривень із-за будівництва Керченського мосту, - Омелян

"Так, 30 квітня, під час оформлення у Маріупольському порту теплохода (в суднокоманде - громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії), що прямував за маршрутом Греція (Чіос) - Україна (Маріуполь), (стало відомо, що. - Ред.) судно під час проходження Керченської протоки було зупинено прикордонним сторожовим кораблем ФСБ РФ. Окупантами було здійснено огляд судна і проведена ідентифікація членів суднокоманды. Зауважень з боку окупантів не було", - розповіли у відомстві.

У Держприкордонслужбі додають, що в той же день таким же чином був зупинений теплохід, який прямував за маршрутом Ізраїль (Ашдод) - Україна (Маріуполь), а його суднокоманда складалася з українців.

Читайте також на " mediaUA": Члени екіпажу заарештованого судна "Норд" знаходяться у посольстві РФ у Києві, - джерело

"На наступний день представники країни-агресора зупинили теплохід під прапором Болгарії (серед екіпажу - громадяни Болгарії), направлявщегося за маршрутом Італія (Ногаро) - Україна (Маріуполь)", - йдеться в інформації.

При цьому деякі суду перевіряють по кілька разів. Так, під час оформлення теплохода під прапором Мальти (серед екіпажу: 16 громадян України та 2 громадянина Туреччини), що прямує за маршрутом Італія (Монфальконе) - Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час прямування судна рекомендованим курсом в Азовському морі по траверзу Бердянської Коси він знову був зупинений росіянами для повторного огляду та ідентифікації членів команди.

Читайте також на " mediaUA": Кабмін вирішив направити в РНБО пропозицію про закриття річок для російських судів

Напередодні представниками РФ було зупинено судно під прапором Панами (команда у складі громадян Туреччини і Грузії), що прямувало за маршрутом Італія (Маргера) - Україна (Маріуполь).


Дивитися коментарі →