Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) на засіданні 2 травня розглянув питання введення персональних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких були застосовані відповідні рішення урядами США і країн ЄС.

Україна приєдналася до санкцій США проти Росії, – РНБО (оновлено)

Про це повідомляє прес-служба Ради, передає БизнесЦензор.

"Санкції вводяться за ініціативою Кабінету міністрів, Служби безпеки, Національного банку на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки та проведення незаконного голосування в окупованому Криму в рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької і Луганської областей тощо", – сказано в повідомленні.

В РНБО відзначають, що також введені санкції щодо осіб, причетних до інформаційної та киберагресии проти України, до протиправних дій проти громадян країни, які незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи і членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації тощо.

Крім того, було продовжено дію санкцій, застосованих у попередні роки.

"Рада також підтримала пропозиції про припинення участі українських представників у діяльності органів СНД, і доручив Міністерству закордонних справ вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод", – наголошується в повідомленні прес-служби РНБО.

При цьому в повідомленні не вказано перелік фізичних і юридичних осіб, відносно яких будуть введені санкції, а також будь-які інші подробиці ухвалених рішень.

Однак, як повідомляє прес-служба президента Петра Порошенка, РНБО своїм рішенням скоординував нові санкції з санкціями США проти громадян і юридичних осіб Російської Федерації.

"Вони пов'язані як із застосуванням хімічної зброї у центрі Європи – дій РФ у Великобританії, так і з проведенням незаконних виборів президента на території окупованого Криму", – пояснив глава держави.

"Дуже важливо, я хотів би підкреслити, що і попередні санкції, які зараз тривають, чітко синхронізовані з нашими партнерами з Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки. З усієї глобальної проукраїнської коаліцією. І пов'язані (санкції – ред.) з невиконанням Російською Федерацією спільної позиції – нашої, США, і ЄС, про імплементацію Мінських угод, не забезпеченням пакета безпеки Мінських угод, відсутністю реального припинення вогню", – додав Порошенко.

Читайте також: Fitch і Moody's відкликав рейтинги "РусАла" Дерипаски з-за санкцій США

Як повідомлялося, 6 квітня Мінфін США оголосив про введення санкцій відносно семи російських бізнесменів, 12 компаній, 17 урядових службовців РФ, а також проти однієї компанії РФ з торгівлі зброєю і пов'язаного з нею банку за підсумками оприлюдненого в січні 2018 року "кремлівського доповіді".

З боку бізнесу в "чорний список" були внесені голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, бізнесмени Віктор Вексельберг, Ігор Ротенберг, Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Андрій Скоч і Владислав Резник, голова Газпромбанку Андрій Акімов і керівник ВТБ Андрій Костін. Також санкції поширені на гендиректора "Сургутнафтогазу" Володимира Богданова, члена правління "СИБУРа" Кирила Шамалова.

Серед що потрапили під санкції компаній домінують структури Дерипаски - "РусАл", En+, група "ГАЗ", агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". У "чорний список" також включені група "Ренова" Вексельберга, NPV Engineering "Газпром буріння" Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Шамалова і банк РФК (належить "Рособоронекспорту", який теж опинився під санкціями).

За підрахунками Bloomberg, російські олігархи з оточення Володимира Путіна втратили від введення останніх американських санкцій у першу добу близько $16 млрд.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram


Дивитися коментарі →