Міністерство оборони України розіслало роз'яснення керівникам структурних підрозділів апарату МО і Генерального штабу про виконання порядку нарахування грошового забезпечення військовослужбовців з 1 січня 2018 року.

Збільшення грошового забезпечення в армії в 2018 не станеться: телеграма Полторака. ДОКУМЕНТ

Про це повідомляє mediaUA.

Читайте: Понад 8,6 млрд грн були витрачені на забезпечення ЗСУ в 2017 році, - Міноборони

Згідно з документом з 1 січня 2018 року виплачувати оклади за військовим званням, посадові оклади, надбавки за вислугу років, інші щомісячні та одноразові додаткові види грошового забезпечення відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06. 2008 № 260".

Читайте на " mediaUA": Рева: "З першого січня 2018 всі військовослужбовці отримають передбачені Бюджетом виплати в більшому розмірі"

Також в документі зазначається, що з 2018 року необхідно виплачувати "щомісячну премію в розмірах, визначених рішеннями Міністра оборони України від 15.02.2017 № 1223/з/12, від 13.03.2017 № 4512/з і від 08.08.2017 №1223/з/79; щомісячну надбавку за виконання особливо важливих завдань (у відсотках від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) всім військовослужбовцям у розмірі 50 відсотків; щомісячну додаткову грошову винагороду в розмірі 60 відсотків місячного грошового забезпечення усім військовослужбовцям".

Нагадаємо, що раніше міністр соцполітики України Андрій Рева заявив, що постанова Кабміну 704 буде виконуватися з 1-го січня де-факто в частині розмірів грошового утримання для діючих військовослужбовців. Однак структура грошового утримання, предусмотреная 704-му постановою буде введена пізніше, після прийняття нового закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців.

27 грудня Кабінет міністрів вніс зміни в постанову "Про грошовому забезпеченні військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яким відклав введення в дію документа до 1 січня 2019 р.

Грошове забезпечення військових і співробітників силових органів складається з основних та додаткових виплат. До основних виплат відноситься посадовий оклад, доплата за військове (спеціальне) звання і вислугу років. До додаткових виплат належать премії, надбавки та іншого роду доплати.

Нижче наводимо повний текст документа

ТЕЛЕГРАМА

Заступникам Міністра оборони України, начальнику Генерального штабу - Головнокомандувачу Збройних Сил України, командувачам видів, Високомобільних десантних військ, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

З метою належного соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України протягом 2018 року
ВИМАГАЮ:
1. З 1 січня 2018 року виплачувати:
оклади за військовим званням, посадові оклади, надбавки за вислугу років, інші щомісячні та одноразові додаткові види грошового забезпечення відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06. 2008 № 260;

щомісячну премію в розмірах, визначених рішеннями Міністра оборони України від 15.02.2017 № 1223/з/12, від 13.03.2017 № 4512/з і від 08.08.2017 №1223/з/79;

щомісячну надбавку за виконання особливо важливих завдань (у відсотках від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) всім військовослужбовцям у розмірі 50 відсотків;

щомісячну додаткову грошову винагороду в розмірі 60 відсотків місячного грошового забезпечення усім військовослужбовцям.

2. Рішення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань приймати виключно в межах доведених граничних обсягів видатків та отриманих асигнувань на відповідний місяць.

Граничні обсяги видатків для виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань визначати з розрахунку узгодженого місячного фонду грошового забезпечення на 2018 рік (без урахування винагород та одноразових видів грошового забезпечення), необхідного для утримання 10% облікової чисельності військовослужбовців.

3. Телеграму довести до кожної окремої військової частини (установи, організації) та встановити контроль за її виконанням.

Міністр оборони України С. Т. Полторак