Російський незалежний авіаційний експерт Вадим Лукашевич заявив, що команда лайнеру "Малайзійських авіаліній" МН 17, збитому російськими терористами над Донбасом, на вихід із двох міжнародних коридорів надійшла від російських диспетчерів Ростова.

Команду на вихід із двох міжнародних коридорів Боїнгу МН 17 давав диспетчер з Ростова, - російський експерт Лукашевич. ФОТО

Як повідомляє mediaUA про це він написав у Фейсбуці.

Лкуашевич зазначив: "Продовжую натикатися в коментах на марення про те, що український диспетчер нібито своєю командою на борт малазійського Боїнга, що виконував рейс МН17, "змінив його курс", "направив його в зону бойових дій" або "направив його в зону ураження Буків", і т. п".

Він продовжив: "насправді український диспетчер дозволив командира лайнера на його ж прохання трохи відхилитися на північ для обходу циклону, а от команду з землі на ВИХІД ОДРАЗУ ДВОХ міжнародних коридорів (L980 і В947) в 13:19:21 передавав на борт РОСІЙСЬКИЙ диспетчер (через українського), як це випливає з запису переговорів екіпажу МН17 з українським диспетчером (Дніпропетровськ), і українського - з російським (Ростов).

Нижче - реальний маршрут МН17 в коридорі L980, роздруківка переговорів з попереднього звіту Ради з Безпеки Нідерландів (DSB) і моя пояснююча розмови карта-схема".

"За репліки типу "а нехай опублікують переговори екіпажу з диспетчером", - буду банити без жалю, т. к. переговори опубліковані ще 9 вересня 2014 року", - підкреслив Лукашевич.

Читайте на " mediaUA": Американський суд визнав терориста Гиркина винним у загибелі пасажирів Боїнга MH17, - ЗМІ


Позов, у якому РФ і Ст. Путін зазначаються в якості відповідача і який вимагає компенсацію в розмірі $10 млн за кожного пасажира, який був поданий 9 травня.

Читайте також: Прізвища підозрюваних у катастрофі малайзійського "Боїнга" будуть оприлюднюватися по мірі оголошення підозр, - Єнін

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був уражений ракетою "земля-повітря" з установки "Бук", стрелявшей з району донбаського містечка Сніжне (в той момент знаходився під контролем "ДНР"). Слідча група представлена п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.