Обсяги продажу продукції державного ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" в 2017 році зросли до 2,77 млрд грн, що на 20% більше показника 2016 року.

Об'єднана гірничо-хімічна компанія збільшила продажі на 20%

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає БизнесЦензор.

Зокрема реалізація ільменітового концентрату на філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" зросла на 41% – до 124 тис. тонн. Продаж ільменіту на Іршанському філії зросла незначно – з 206 до 212,4 тис. т в 2017 році.

У грошовому вираженні "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат" збільшив реалізацію на 58,6%, "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" – на 57,9%.

"Переламав ситуацію зі збутом Китай, а саме – на руку іншим гравцям зіграла боротьба місцевої влади за дотримання виробниками ільменіту і двоокису титану екологічних норм. Це призвело до тимчасової зупинки підприємств в цьому секторі і дозволило іншим гравцям скористатися моментом, і збільшити поставки своєї продукції в адресу переробників як в Китаї, так і в інших країнах-імпортерах титанового сировини", – зазначив виконуючий обов'язки голови правління ПАТ "ОГХК" Олександр Гладушко.

Згідно з повідомленням, торішня ситуація на світовому ринку дозволила ОГХК істотно розпродати продукцію, яка накопичувалася на складах філій протягом останніх років.

Найкраще реалізувалася продукція іршанського комбінату. Крім ільменіту, переробники проявили інтерес до вільногірському цирконовому концентрату і продуктах його переробки, зокрема – порошках марок КЦП-63 і КЦП-45, які активно використовуються у виробництві кераміки, покриттів.

Читайте також: Державна "ОГХК" продала сировину комбінату Фірташа в півтора рази дорожче, ніж на експорт

Як повідомлялося, на початку січня Солом'янський районний суд Києва в черговий раз зменшив заставу для затриманого рік тому директора Об'єднаної гірничо-хімічної компанії Руслана Журило – з 12 млн грн до 1,2 млн грн.

Національне антикорупційне бюро затримало Журило в кінці січня 2017 року за підозрою в нанесенню шкоди ОГХК на суму понад 300 млн грн. Детективи затримали також екс-заступника директора ОГХК.

З січня 2016 року Національне Антикоррупційне Бюро веде розслідування кримінального виробництва, яке стосується продажу продукції ОГХК на експорт через посередника - австрійську компанію Bollwerk, яку ЗМІ пов'язували з колишнім народним депутатом Миколою Мартиненком.

У лютому 2016 року за заявою колишнього міністра економіки Айвараса Абромавичуса Національне Антикоррупційне Бюро початок розслідування за фактом розкрадання кошти на ОГХК. Слідством було встановлено, що протягом січня-вересня 2015 року між державним підприємством "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" і компанією Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement було укладено 9 зовнішньоекономічних контрактів на поставку продукції виробництва державного підприємства.

В рамках укладених зовнішньоекономічних контрактів була здійснена поставка продукції на загальну суму 688 млн грн. Вартість продукції, на думку Національне Антикоррупційне Бюро, була нижче ринкової ціни на 15-55%.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ДП "ОГХК") початок фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України прийняв рішення про передачу йому в управління майнових комплексів ВГМКа і ИГОКа.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram