Міжнародний валютний фонд виступає за збільшення зарплат Українські тільки у відповідності з ростом продуктивності праці.

МВФ попередив про небезпеку надмірного підвищення мінімальної зарплати

Про це в ході прес-конференції повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає БизнесЦензор з посиланням на УНІАН.

Люнгман зазначив, що уряду необхідно справлятися з фіскальними викликами для збереження зростання економіки.

"Ми за те, щоб українцям збільшували зарплати, але це повинно супроводжуватися збільшенням продуктивності праці", – сказав представник МВФ.

Люнгман зазначив, що влада повинна контролювати збільшення зарплат.

"Є спокуса дуже швидко збільшити зарплату, але це погано позначиться на зростанні економіки", – додав представник фонду.

Читайте також: Гройсман не бачить впливу підвищення зарплат і пенсій на зростання цін

Як повідомлялося, раніше президент Петро Порошенко заявив, що мінімальну зарплату в Україні потрібно підвищити до 4100 гривень після дворазового зростання до 3200 грн в 2017 році. З 1 січня 2018 року мінімальну зарплату підвищено на 16%, до 3723 грн.

За даними Держстату, інфляція в Україні у 2017 році прискорилася до 13,7% порівняно з 12,4% у 2016 році. При цьому, за оцінкою Нацбанку, підвищення з 2017 року мінімальної заробітної плати (МЗП) додало 2-2,5 процентних пункту до інфляції 2017 року, тоді як підвищення пенсій з жовтня додасть ще 0,3-0,6 в. п.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман не згоден з тим, що на зростання інфляції в 2017 році вище попередніх прогнозів вплинули занадто великих соцвиплат.

Підписуйтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter і Telegram