Організація Blue Star Strategies займається дискредитацією Центру Протидії Корупції та його керівника Віталія Шабуніна.

У США найняли лобістів для дискредитації Шабуніна та Центру Протидії Корупції, - Лещенко

Про це заявив народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на Української правді, повідомляє mediaUA.

Читайте: Суд у справі про бійку активіста Шабуніна з блогером Філімоненко призначено на 9 лютого

"Схоже, історія з Полом Манафортом мало навчила американських лобістів. Вони продовжують зв'язуватися з брудними клієнтами з України. Велика компанія Blue Star Strategies зареєструвалася в американському Сенаті як лобіст української неурядової організації "Національний інтерес України", - пише Нардеп.

"Організація з аналогічною назвою є учасником цькування Віталія Шабуніна та "Центру протидії корупції". Саме пропагандистський ролик ГО "Національний інтерес України" представляв у Верховній Раді соратник Мартиненко Павло Пинзеник, який днями програв апеляційний суд "Центру протидії корупції" і тепер повинен вибачитися там же в парламенті перед Дариною Каленюк, Олександрою Устинової та Віталієм Шабуниным", - зазначив Лещенко.

Дивіться також на " mediaUA": Кримінальне провадження проти Центру протидії корупції передали до прокуратури Черкащини: активісти розцінюють це як тиск. ДОКУМЕНТ

Лобістом, який взявся виконувати замовлення для ГО "Національний інтерес України", є Карен Трамонтано, президент Blue Star Strategies. Дата реєстрації – 11 вересня минулого року.

"У додатку до реєстраційній формі своїм завданням Blue Star Strategies назвала "Підвищити обізнаність американського уряду про роботу ГО "Національний інтерес України" з просування верховенства закону та громадянських прав в Україні". Найцікавіше, що в діяльності ГО "Національний інтерес України" складно знайти яку-небудь роботу, крім як дискредитацію українських антикорупціонерів. Саме на підставі заяви депутата Пинзеника, який ґрунтувався на зверненні ГО "Національний інтерес України", проти "Центру протидії корупції" було розпочато кримінальне розслідування за статтею "несплата податків". Але коли Печерський суд відмовив слідчим у проведенні податкової перевірки "Центру протидії корупції", кримінальне провадження передали в прокуратуру Черкас. Жодних підстав для передачі справи в Черкаси немає. "Центр протидії корупції" зареєстровано та працює в Києві, а кримінальне провадження було порушено також київської фіскальною службою – на чолі, до речі, з Людмилою Демченко – близькою подругою Ніни Південця, що перебуває під опікою Ігоря Кононенка", - пише Нардеп.
"Чому справа пішла в Черкаси? Зрозуміло, щоб було легше отримувати дозволу на проведення слідчих дій. Адже в Черкасах у Банкової вже налагоджений конвеєр. Так, в минулому році в Черкасах був проведений другий етап фейкових спецконфискации грошей Януковича, які перебували на рахунках в "Укрексімбанку". Це не перший випадок, коли Blue Star Strategies робить брудну роботу для підриву репутації українських антикорупціонерів. Напередодні моєї поїздки в Америку у вересні 2016 мені стало відомо про те, що Blue Star Strategies розсилала листи в різні інституції із закликом уникати зустрічей зі мною, у тому числі поширюючи фейкові фотографії, зроблені в "фотошопі". За часів Януковича Blue Star Strategies допомагала команді Льовочкіна, не декларуючи цю діяльність ні в Конгресі США, ні в американському Міністерстві юстиції. Крім того, сайт frontnews.eu публікував доповідну заступника генпрокурора Юрія Столярчука про те, що його відвідували представники Blue Star Strategies для нібито вибачень (!) з-за звинувачень в неналежне розслідування справи Злочевського", - резюмував Лещенко.

8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін вдарив Филимоненко особа Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід для Віталія Шабуніна

поліція відновила розслідування за фактом побиття помічника народного депутата Всеволода Філімоненко слідство перекваліфікувало справу і вручило Шабунину підозра