Ізраїль сьогодні ухвалить рішення про відкликання свого посла з Польщі у відповідь на схвалення польським Сенатом скандального законопроекту про інститут національної пам'яті, який викликав жорстку реакцію Ізраїлю.

Ізраїль відкликає посла з Польщі через закону про інститут нацпам'яті, - "Onet"

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на Уніан.

Читайте: Фактично польський парламент називає український народ "нацією злочинців та колабораціоністів з Третім Рейхом", - заява депутатської групи ВР зв'язків з Польщею

У зв'язку з рішенням прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньяху посол Анна Азарі буде викликана в Ізраїль і дипломатична місія в Польщі залишиться без посла. Відповідне рішення може бути прийнято сьогодні, 1 лютого, повідомляє Onet.Wiadomosci з посиланням на власне джерело.

"Таким чином Єрусалим хоче висловити своє невдоволення. Це може означати великий криза у відносинах між двома країнами, оскільки до тих пір, поки напруга не знизиться, нового посла не буде", - пояснило джерело видання.

Як повідомлялося, Сенат Польщі в ніч на 1 лютого прийняв без поправок закон про інститут національної пам'яті, який, зокрема, передбачає покарання за "злочини українських націоналістів".

польський Сейм підтримав поправку в закон про інститут національної пам'яті Критично про закон висловлювалися в МЗС України

В Ізраїлі документ викликав бурю обурення

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв ретельно проаналізувати даний закон.