У міністерстві освіти і науки України роз'яснили, що означає скасування "Положення" про батьківські комітети, яку багато хто розцінив як скасування самих батьківських комітетів в школах.

Ми не скасовуємо батьківські комітети, а міняємо правила їх створення і взаємодії зі школою, - Міносвіти

Як повідомляє mediaUA про це йдеться в інформації МОН України.

У тексті зазначається: "МОН не скасовувало і не може скасувати батьківські комітети, проте планує через Закон змінити правила їх створення і взаємодії зі школою.

Також дивіться: Міносвіти скасувало положення про батьківські комітети в школах (оновлено)

МОН в межах своїх законних повноважень не мало і не має відношення до створення або нестворення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів). Відповідне роз'яснення надається прес-службою МОН у зв'язку з поширенням ряду публікацій про нібито скасування Міністерством батьківських комітетів.

Накази такими, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою "старого" законодавства і за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов'язкових норм. До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав або обов'язків) батьківського або учнівського самоврядування немає.

Закон України "Про освіту" однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління установою. Враховуючи, що зазначений Закон є рамковим і стосується всіх складових освіти, необхідна імплементація її положень. Зокрема, у новому Законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного закону і планує подати його на розгляд Верховної Ради в цьому році.

Однак сьогодні рішення про створення батьківських та / або учнівських комітетів (органів управління установою) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Тому наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон "Про загальну середню освіту".

Також читайте: Гриневич розповіла про боротьбу з корупцією в школі: "Тут ми зробили перший крок"