Польські громадські діячі у своїй заяві розкритикували прийнятий сеймом і сенатом країни закон про заборону "бандерівської ідеології".

Польська інтелігенція просить ветувати закон про інститут нацпам'яті: Це загроза для громадян Польщі української національності і українських працівників

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на Еспресо.

Наводимо повний текст заяви:

Читайте: "Є серйозні побоювання з приводу закону, який криміналізує висловлювання про історію", - ОБСЄ розкритикувала польський закон

"Ми, що нижче підписалися, виступаємо проти поправок в закон про інститут національної пам'яті (ІНП) прийнятий сенатом Польщі. Внесення змін у закон про ІНП узаконює вже присутні в суспільстві різновиди дискримінації та проявів агресії, сприяє засудження окремих персон і етнічних груп, загострює ксенофобію, стає поштовхом для злочинності, яка грунтується на ненависті, поглиблює кризу правової системи, криза суспільної, політичної, дипломатичної та інформаційної площинах.

У той же час ми солідарні з особами та установами, які вже проявили свій протест у зв'язку з поправками до закону про ІНП, особливо у зв'язку з погрозами для освіти, науки, свободи слова, а також стану польсько-єврейських та українсько-ізраїльських відносин.

Читайте на " mediaUA": Фактично польський парламент називає український народ "нацією злочинців та колабораціоністів з Третім Рейхом", - заява депутатської групи ВР зв'язків з Польщею

Щиро хочемо зауважити парламентаріям, що внесена запис посла Томаша Жимковского з партії "Кукіз 15", який оскаржить "бандерівські злочину", несе безпосередню загрозу для громадян Польщі української національності, для українських заробітчан на території Польщі. Ми спеціально не цитуємо закон, а тільки його медійний аналог, який живе вже окремим життям у медіапросторі, насамперед суспільному, але не тільки.

25 січня поточного року Жимковский повідомив сейму про процесі в районному суді в Перемишлі у справі про жорстоке і вульгарному перешкоджання проведенню ходи греко-католиків зі словами: "Якщо мова йде про бандерівських питаннях з точки зору сьогоднішнього дня. Українець засуджений за агресивну поведінку щодо польського громадянина. Він зірвав з нього футболку з написом "Волинь-пам'ятаємо!", а коли суд запитав, чому він так вчинив, то українець відповів, що це прояв неповаги до його національному герою Степану Бандері".

В судових актах IKK 599/17 з точністю навпаки: засуджуються поляки, які з криком "знімай цю ганчірку" кинулися на представника церковного приходу, одягненого в традиційну вишиванку і з жовто-блакитною стрічкою.

Але для закону вулиць це все неважливо. Фотографія жертви з підписом "бандерівець" вже кружляє по мережі, а польські націоналісти знаходять виправдання і натхнення у поправках до закону про інститут національної пам'яті".

Читайте також на " mediaUA": Порошенко про рішення польського сейму: "Оцінки, що містяться в цьому рішенні, абсолютно необ'єктивні і категорично неприйнятні"

Заяву підписали Адам Балцер, Богуміла Бердиховска, Богдан Біалек, Кшиштоф Бобиньский, Міхал Боні, Адам Боровський, Збігнєв Буяк, Войцех Юзеф Буршта, Яцек Хмай, Іза Хруслінська, Пшемислав Чаплінський, Агата Чарнацка, Кшиштоф Чижевски, Хелена Датнер, Анна Домбровська, отець Томаш Достатотни, Ганна Энгелкинг, Христина Энгелкинг, Мирослав Филичиак, Марчін Филипович, Владислав Франисюк, Аджей Фришке, Беата Фудалей, Гжегож Гауден, Кася Гауза, Константи Геберт, Люцина Геберт, Олександр Глеихгевитч, Катажина Глинянович, Ян Голдстеін, Магдалена Грудзинска, Влодзімеж Грудзінський, Ришард Гжесик, Єжи Халберштадт, Оля Гнатюк, Агнешка Холланд, Єжи Иллг, Божена Івашкевич-Врониковска, Збігнєв Янас, Кристина Янда, Тадеуш Янішевський, Зофиа Янкевич, Марчін Кеншицкий, Іоланта Кіліан, Яцек Клейф, Міхал Клінгер Малгожата Коритковска, Агнешка Костянска, Марчін Кула, Ева Кулик, Данута Куронь, Ярослав Курски, Анджей Ледер, Ядвіга Лінде-Усекневич, Магдалена Лазаркевич, Хелена Лучиво, Березня Лукасевич, Ганна Махцевич, Войцех Мондри, Піотр Нємчик, Станіслав Обирек, Даніель Ольбрихський, Йоанна Олех, Януш Онишкевич, Ян Ординський, Ганна Осмольска-Ментрак, Адам Остолски, Антоні Павлак, Бартош Пехович, Юзеф Пиниор, Яцек Понедзялек, Ксавери Пивоцки, Юзеф Пуциловский, Катажина Рабановска, Томаш Ракович, Шошана Ронен, Элжбєта Роек, Паула Савицька, Яцек Серванский, Анджей Северин, Славомір Сєраковський, Магда Смочинська-Виниарска, Олександр Смолар, Павел Смоленський, Піотр Соботка, Елжбета Смулкова, Барбара Становска, Кшиштоф Становски, Анджей Стасюк, Юстина Страчук, Клементина Суханов, Іоланта Суецка Малгожата Шченсчяк, Моніка Шнайдерман, Гражина Станішевська, Магдалена Сьрода, Яцек Тейлор, Ева Тележинска-Савицька, Барбара Торуньчук, Олександра Тшаска, Міколай Тшаска, Маґдалена Туллі, Фелікс Тушко, Дорота Урбанек, Ганна Ваховска, Юдита Ваховска, Кшиштоф Варликовски, Піотр Венгленский, Ганна Волф-Повенска, Ева Вуйчиак, Катажина Виниарска, Павло Виниарски, Генрик Вуєць, Людвіка Вуєць, Януш Заорски, Ганна Завадска, Христина Захватович-Вайда.

ак повідомлялося, Сенат Польщі в ніч на 1 лютого прийняв без поправок закон про інститут національної пам'яті, який, зокрема, передбачає покарання за "злочини українських націоналістів".

польський Сейм підтримав поправку в закон про інститут національної пам'яті Критично про закон висловлювалися в МЗС України

В Ізраїлі документ викликав бурю обурення

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв ретельно проаналізувати даний закон.