Після того, як російський винищувач Су-27 перетнув курс американського розвідувального літака EP-3E Aries II, в російському Мзс закликали американських колег сісти за стіл переговорів, щоб врегулювати проблему дозволених дистанцій зближення військових літаків двох країн.

МЗС РФ звинуватив США в "прагненні розпалити русофобські настрої" в ЗМІ

Про це повідомляється на офіційному сайті російського відомства, повідомляє mediaUA.

Читайте: США не мають наміру припиняти польоти літаків над Чорним морем незважаючи на дії РФ, - представник Комітету начштабів

"Зі свого боку, звернули увагу на безперервні спроби американських партнерів підняти шум навколо загалом стали рутинними випадків взаємних супроводів. Вбачаємо за цим прагнення розпалити русофобські настрої в ЗМІ, звинуватити Росію в агресивних діях", - йдеться в заяві МЗС Росії.
У відомстві вважають, що така практика не сумісна з бажанням вирішувати проблеми цивілізовано. Російська сторона також нагадала про Угоду про запобігання інцидентів у відкритому морі та повітряному просторі над ним, укладеному в 1972 році між США і Росією.

Дивіться також на " mediaUA": ВМС США оприлюднили відео прольоту винищувача РФ біля американського літака над Чорним морем. ВІДЕО

"Нагадаємо, що російська сторона раніше неодноразово пропонувала американським партнерам уточнити його положення як раз з метою конкретизації мінімально дозволених дистанцій зближення військових літаків. Були в нас і інші ідеї. Проте всякий раз американська сторона йшла від професійного діалогу", - відзначили в МЗС РФ.

Раніше прес-служба 6-го оперативного флоту ВМС США повідомила, що російський винищувач Су-27 в минулий понеділок перетнув курс американського розвідувального літака EP-3E Aries II, який виконував політ над міжнародними водами Чорного моря поблизу Криму, в результаті чого EP-3E Aries II, опинившись в реактивному потоці, потрапив в потужну турбулентність.

У російському Міноборони заявили, що їх Су-27 наблизився до американського літака "на безпечну відстань", ідентифікував його і супроводжував, "не допускаючи порушення російського кордону".

Слід зазначити, що це вже не перший випадок небезпечних дій російських військових літаків щодо літаків західних країн.