Медики попереджають, що відсоток щеплених все ще далекий від європейського рівня.

Кількість бажаючих вакцинуватися від кору у Києві зросла у п'ять разів

У столиці протягом одного дня вакцинували від кору в п'ять разів більше дітей, ніж зазвичай. Батьки, які пропустили або проігнорували своєчасні щеплення, надолужують втрачене, а школи і садки почали перевіряти дитячі медичні довідки, йдеться в сюжеті ТСН, передає mediaUA.

Хтось пояснює пропуск своєчасної вакцинації складеним графіком з-за інших хвороб, а хтось просто злякався можливої епідемії – так чи інакше, роботи столичним лікарям і медсестрам додалося. Зараз дітей безкоштовно вакцинують бельгійської сироваткою, один флакон якої розрахований на двох пацієнтів. Термін придатності препарату закінчується в 2019 році, вакцину після відкриття зберігають у холодильнику зі спеціальним температурним режимом не довше 6 годин. Лікарі кажуть, що змушувати нікого не можуть, але створили всі умови і чекають свідомих батьків та їх дітей.

Читайте також на « mediaUA»: П'ятирічна дитина помер на Одещині від ускладнень кору

В даний час кількість хворих на кір в столиці досягло 66 осіб. Школи і садочки почали перевіряти дитячі довідки на наявність щеплення. Спалахи фіксують в Одеській, Херсонській областях та на Закарпатті.

Ненормальною вважає ситуацію з пробілами щеплення керівник МОЗ Уляна Супрун. "Це велика трагедія в європейській країні, де ми повинні мати більше 95% щеплення від кору. Є вакцини, вони нормальні, які вакцинуються по всьому світу", - говорить вона. Зараз, за словами керівника системи охорони здоров'я, навіть в найбільш вакцинованих областях рівень далекий від оптимального і тримається на рівні 80%. Між тим нові випадки захворювання на кір фіксують на Одещині, Херсонщині та Закарпатті.

Як повідомлялося, в столиці посилили заходи безпеки через спалах кору, тому тепер невакцинованих дітей протягом місяця не будуть пускати на навчання. Тим часом роботу кабінетів вакцинації продовжать навіть на вихідні дні. У Києві дітей без щеплення від кору збираються не пускати до школи Превентивні заходи будуть діяти мінімум місяць, але карантин поки не будуть оголошувати.