Захисники природи вважають, що Nord Stream 2 є тупиком для боротьби зі змінами клімату.

Всесвітній фонд дикої природи закликав Меркель зупинити будівництво "Північного потоку-2": Це глухий кут для боротьби зі зміною клімату

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) і Союз охорони природи Німеччини (NABU) закликають канцлера ФРН Ангелу Меркель, голови ХСС Хорста Зеехофера і лідера СДПН Мартіна Шульца заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2", повідомляє видання Der Tagesspiegel, передає mediaUA з посиланням на zn.ua.

"Фахівці NABU і WWF вважають, що Nord Stream 2 є тупиком для боротьби зі змінами клімату, загрожує крихкій екосистемі Балтійського моря і руйнує солідарність і довіру в рамках Європейського союзу", - сказано в листі екологів.

Читайте також на « mediaUA»: Будівництво газопроводу "Північний потік-2" є частково військовим проектом, - Коболєв

Вони вважають, що процедурні помилки, а також відсутність прозорості при будівництві трубопроводу "йдуть врозріз з довірою до політики Німеччини і сприяють розчарування населення країни".

Автори звернення закликають політиків не тільки будівництво дистанціюватися від російського газопроводу Nord Stream 2, але і призначити і провести незалежну екологічну експертизу цього проекту.

Крім цього екологи повідомили, що готові домагатися закриття газопроводу "Північний потік-2" через суд.

Читайте також на « mediaUA»: Проект "Північний потік-2" розвивається повним ходом, будівництво планують розпочати зовсім скоро, - Коболєв

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу в обхід України загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Компанія Nord Stream 2 AG, що займається плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100%. Раніше повідомлялося, що половину вартості газопроводу повинні профінансувати п'ять європейських нафтогазових компаній - Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall. "Північний потік-2" отримав перше часткове дозвіл в Німеччині. Згідно з розрахунками експертів аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.