Юрій Луценко повідомив, що одним з його головних досягнень на посаді Генпрокурора є "злам старої командної вертикально орієнтованої каральної системи".

Сьогодні ГПУ перестала бути каральним органом, - Луценко розповів про результати роботи на посаді Генпрокурора

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Новий Час", інформує mediaUA.

Дивіться також: Досудове розслідування справи екс-міністра Ставицького завершено, - ГПУ. ДОКУМЕНТ

"На сьогоднішній день уявити собі ситуацію, коли Генеральний прокурор або заступник, або обласний прокурор дає команду знищити бізнес чи політика, і це виконується через внутрішню структуру пострадянського монстра, неможливо. Чому? На сьогоднішній день, ні я, ні мої заступники не можуть нікого ні зняти, ні призначити", - підкреслив Луценко, зазначивши, що призначають на посади та звільняють "виключно органи самоврядування", а він тільки підписує ці рішення.

Також серед досягнень він назвав скасування права прокуратури виконувати функції слідства, скорочення апарату ГПУ на чверть, підвищення зарплати вдвічі і заповнення більшості вакансій у місцевих прокуратурах новими кадрами не з системи.

Ще одним власним досягненням Луценко вважає процес над збіглим екс-президентом Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді.

"Тому що це не просто процес над громадянином Януковичем. Це процес для всіх колишніх і майбутніх керівників. У цій країні вже не буде посади, яка унеможливлює покарання за скоєні злочини", - зазначив генпрокурор.

Дивіться також: ГПУ прокоментували справжність таємного рішення суду по офшорним мільярдам Януковича: Ні підтверджуємо, ні спростовуємо. ВІДЕО

Він також називає надзвичайно важливим "те, що до 80% справ Майдану є доведеними", а 240 прямих виконавців вбивств або насильства на Майдані проти демонстрантів перебувають під судом. У той же час генпрокурор визнав, що замовники цих злочинів, "середня і вища ланка" ховаються в Росії.

"Щодо них, завдяки парламенту, ми запустили процеси заочного засудження", - додав Луценко.

До досягнень ГПУ він також відніс те, що його відомство знаходить "юридично виписані можливості підставити плече в діяльності Національне Антикоррупційне Бюро".

За словами генпрокурора, протягом року "ми не тільки затримали понад 9 тис. корупціонерів, не тільки передали близько 3 тис. справ суди, але й отримали 1,5 тис. вироків".

Читайте також: На сьогодні З0 млрд грн конфіскованих у Януковича освоєно лише 5 млрд, - Єнін

Причиною помилок Луценко називає поспіх.

"Наприклад, перша спроба створення внутрішньої антикорупційної служби була наївною. Вона не вийшла. Виявилося, що треба створювати генеральну інспекцію за зразком США, з другої спроби ми це зробили", - навів він приклад невдачі.

Генпрокурор також назвав помилкою те, що "дав себе втягнути в дискусії з Національне Антикоррупційне Бюро".

"Не я був ініціатором, але повинен визнати, що гучні публічні суперечки принесли шкоду всій системі. На щастя, нещодавно Артем Ситник був у цьому кабінеті, і він визнав, і я визнав це. Зараз ми намагаємося знайти загальне в нашому різному баченні законодавства. Я не можу мовчати, коли бачу порушення закону, але з іншого боку, можна це робити дуже голосно, або не дуже голосно. Думаю, дуже голосно, було хоч і спровоковано, але помилкою", - сказав Луценко.

Читайте також: Справа Ноздровской на моєму контролі з першого дня. Результати слідства від мітингів не залежать, - Генпрокурор Луценка