Вища рада правосуддя вирішив звернутися в Генеральну прокуратуру, Національну поліцію і Верховної Ради щодо подій, що сталися 23-24 жовтня у Святошинському райсуді Києва під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу лідеру ОУН Миколі Коханівському.

Дії соратників Коханівського, в тому числі і Нардепів в суді - це втручання у правосуддя. Ми звернемося до ВР, ГПУ і Нацполицию, - Вища рада правосудияКак повідомляє mediaUA, про це йдеться на офіційному сайті Вищої ради правосуддя.
У повідомленні зазначається: "На терміновому засіданні 24 жовтня Вища рада правосуддя розглянув відповідне звернення судді Іванни Миколаєць про втручання в її діяльність по здійсненню правосуддя".
"Слідчим суддею здійснені всі можливі та передбачені законодавством дії для повного і всебічного розгляду зазначеного клопотання, надана можливість підозрюваному перебувати в залі суду поряд зі своїми захисниками, заслухано та розглянуто численні клопотання як підозрюваного, так і його захисників, забезпечено вільний доступ у зал суду громадянам представникам ЗМІ, народним депутатам України... Особи, які перебували в залі суду як вільні слухачі, влаштували бійку і штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, заважали покинути зал судового засідання, на зауваження судді не реагували. Судді і секретаря судового засідання вдалося вийти з залу суду за допомогою співробітників поліції. Після цього зал судового засідання був заблокований і повністю розгромлений: розбиті вікна, техніка, якою, зокрема, забезпечувалася запис засідань та відеоконференцзв'язок, меблі, скляний бокс для підозрюваних і т. д.", - йдеться в повідомленні.

У ВСП зазначили, що суддя Миколаєць, керуючись статтею 48 закону україни "Про судоустрій і статус суддів", статтею 73 закону україни "Про Вищу раду юстиції", просить вважати її звернення повідомленням про втручання в діяльність судді та вжити передбачені чинним законодавством України заходи щодо усунення і запобігання втручання у здійснення правосуддя з боку народних депутатів та інших осіб.
За результатами розгляду ВСП вирішив звернутися в Генеральну прокуратуру України і Національну поліцію України щодо виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які вчинили дії, що порушують гарантії незалежності суддів при здійсненні правосуддя у зв'язку з фактичними обставинами, зазначеними в повідомленні судді Миколаєць. Також ВСП вирішив звернутися до Верховної Ради України щодо оцінки дій народних депутатів, наведених у повідомленні судді".
Нагадуємо, що 21 жовтня в Києві на Академмістечку затримали командира "Добровольчого руху ОУН" Коханівського за стрілянину з травматичного пістолета. Голова Департаменту патрульної поліції Євген Жуков розповів подробиці інциденту і опублікував на своїй сторінці в Facebook відео затримання. 23 жовтня мало відбутися засідання щодо обрання запобіжного заходу Коханівському. Однак, суд перенесли на 24 жовтня, а прихильники Коханівського заблокували судове приміщення. Пізніше спецназ спробував вивезти Коханівського, а його прихильники влаштували погром в суді.
24 жовтня правоохоронці деблокували Святошинський райсуд. В результаті 30 осіб були затримані. Тим часом, Святошинський райсуд Києва продовжив обирати запобіжний захід Коханівському.
Судова адміністрація заявила, що збитки від погрому, вчиненого прихильниками Коханівського, становлять близько полумилииона гривень.
Народні депутати Ігор Мосійчук, Дмитро Лінько, Андрій Лозовий та Ігор Луценко заявили про готовність взяти Коханівського на поруки.