У Державній прикордонній службі не виключають, що росіяни готуються до обміну 2 українських прикордонників, зниклих на кордоні в Сумській області, на 2 співробітників ФСБ, затриманих на Херсонщині

РФ має намір обміняти викрадених українських прикордонників на Фсбшників - СлободянКак передає mediaUA, про це заявив прес-секретар відомства Олег Слободян в ефірі Еспресо.TV.
За його словами, про це свідчить як відмова російської сторони відразу повернути 2 українських прикордонників з Сумщини, так і повне небажання взагалі обговорювати це питання.
"В межах нормального робочого співробітництва на мирних ділянках кордону це питання вирішується протягом однієї зустрічі протягом 1-2 діб після інциденту - якщо немає якихось обтяжуючих обставин", - зазначив Слободян.
Читайте на " mediaUA": Цигикал про викрадених прикордонниках: Не виключено, що це відповідь росіян на затримання двох прикордонників РФ на админгранице з окупованим Кримом
Він розповів, що подібні ситуації, зокрема, мали місце на білоруському кордоні, коли прикордонники з Білорусі в силу обставин, від них не залежних, порушували кордон і потім Держприкордонслужба України "передавала їх назад".
"І так само були ситуації в різні роки і з нашими прикордонниками", - повідомив Слободян.
Він зазначив, що тут теж можна було вирішити ситуацію протягом 2 діб, але російська сторона зайняла іншу позицію.

"Тому ми підозрюємо, що наших двох військовослужбовців, швидше за все, Росія буде намагатися обміняти на тих 2 російських прикордонників, яких ми затримали кілька місяців тому на админгранице з тимчасово окупованих Кримом. Саме на цей висновок наштовхує нас небажання російської сторони йти на діалог", - додав представник прикордонної служби.
Разом з тим, як заявив Слободян, з-за відмови росіян обговорювати питання повернення двох українських прикордонників в односторонньому порядку, "досі не відомо, де знаходяться наші військовослужбовці, в якому вони стані і за яких обставин опинились на території Росії".
Нагадаємо, що ввечері 3 жовтня в Сумській області неподалік кордону з РФ зникли двоє українських прикордонників. Пізніше стало відомо про їх затримання в Росії. У ДПСУ повідомили, що російський суд заарештував їх терміном на два місяці нібито за незаконне перетинання кордону та опір силовикам. Українського консула до них не пускають. У ДПСУ не виключають, що українських офіцерів затримували із застосуванням фізичної сили.

Зустріч прикордонників України і РФ щодо затриманих, запланована на 9 жовтня, фактично була зірвана російською стороною: на неї прибув лише один прикордонник, який заявив, що не уповноважений вести переговори.
Крім того, напередодні російські прикордонники заявили про затримання українського військовослужбовця, який нібито незаконно перетнув кордон у Луганській області. У штабі АТО таку інформацію спростовують.