Києво-Святошинський суд заарештував казахстанську журналістку Жанар Ахмет на 18 днів.

Затриману на Київщині казахстанську журналістку Жанар Ахмет заарештували, - адвокатКак передає mediaUA, про це Громадському TV повідомив адвокат журналістки Владислав Грищенко.
Таким чином журналістка повинна бути в СІЗО ще 15 днів, з урахуванням вже проведеного там часу.
Захист оскаржить це рішення.
"Ми вважаємо, що суддя незаконно залучила до справи довідку про те, що Ахмет відмовлено в наданні статусу біженця. Це була не завірена нотаріальна ксерокопія. Як ця довідка могла потрапити в прокуратуру? Прокуратура не сторона у її міграційному справі. Ми будемо подавати апеляцію ", - заявив Грищенко.
Читайте також: Опозиційна журналістка з Казахстану Жанара Ахмет затримана в Києві, - адвокат
Жанара Ахмет після рішення суду оголосила голодування.
Влада Казахстану інкримінує журналістці статтю 177 Кримінального кодексу - тобто, шахрайство. Захист наполягає на тому, що Жанара вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.
Тепер за процедурою протягом 18 днів влада Казахстану повинен направити запит про екстрадицію, і українська сторона повинна буде прийняти рішення.
Читайте також: Казахська журналістка Ахмет затримана за запитом Інтерполу і знаходиться в СІЗО Вишгорода, - Нацполиция
Нагадаємо, журналістку Жанар Ахмет, що втекла з Казахстану через переслідування, затримали в Києві 22 жовтня. Зараз журналістка перебуває в ізоляторі тимчасового утримання у Вишгороді.
Жанара Ахмет була змушена бігти в Україні з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.