Слідчий суддя Жовтневого райсуду Дніпра не дозволив скасувати арешт печаток місцевих судів та комунального підприємства "Аульського водоводу", вилучених разом з понад 100 печатками пов'язаних фірм в результаті обшуку дніпровського СТО в рамках кримінального провадження щодо викрадення автомобіля.

Розшукуючи вкрадений автомобіль, слідчі знайшли мішок печаток фірм Вілкула і Ко, причетних до різних операціях, - "Наші гроші"Про це свідчить постанова суду від 11 жовтня, передає mediaUA з посиланням на "Наші гроші".
Арешт майна відбувся в рамках кримінального провадження, відкритого в грудні 2016 року за фактом незаконного заволодіння автомобілем "Geely EMGrand 8" та підроблення печаток і документів. Справу розслідує слідче управління прокуратури Дніпропетровської області.

Намагаючись встановити місцезнаходження розшукуваного автомобіля, 24 червня цього року слідчі провели обшук СТО на вулиці Сергія Нигояна, 100 в Дніпрі, виявивши там автомобіль "Chevrolet Lacetti". В результаті обшуку машини і приміщення СТО вилучили ряд документів, флеш-носіїв, банківських карток, понад 100 печаток з відбитками найменувань різних приватних фірм, а також господарського і апеляційного судів Дніпропетровської області, комунального підприємства "Аульський водовід".
Так, у постанові засвітилися друку з назвами групи компаній, які фігурували в історії про виведення бюджетних грошей з КП ДОР "Аульський водовід" через сплату роялті за використання комунальниками корисних моделей.
За матеріалами того справи, ДочП "Днипромашзбагачення" переводило отримані від "Аульського водоводу" кошти за використання корисної моделі на рахунку пов'язаних фірм у вигляді фінансової допомоги. У приміщенні обшукується СТО виявили друку цих фірм - "Регионинвестгрупп", ТОВ "Цесія", ТОВ "Терра Консалтинг", ТОВ "Рантьє-Дніпро", "Фуд-Сервіс Дніпро", ТОВ "Гарт", ТОВ "Інвестбудпроект", ТОВ "фінансова компанія "Альянс" ", ТОВ "Агора 2007" та інші.

Кілька перерахованих компаній в перемішку з новими фігурували у справі про виведення 30 млн грн з рахунків комунального "Дніпроводоканал" ( "Днипрооптбакалия", "Терра консалтинг", "Рантьє-Дніпро", "Агроінвест-Україна").
Також слідчі вилучили печатки з відбитками компаній-нерезидентів. Серед них - кіпрський офшор "Jirtelon commercial LTD", на який сьогодні зареєстровано ТОВ "Сток". Заснували ж "Сток" на даний момент призупинені ТОВ "ИРВАГНУ" ( "Інститут ринкових відносин академії гірничих наук України") і ТОВ "Економіко-правова фірма "Финаудит".
За даними "Youcontrol", свого часу засновником "Финаудита" був мер Кривого Рогу Юрій Вілкул (партії: КПРС -> Партія регіонів -> Опозиційний блок). Також Вілкул особисто володів часткою в "ИРВАГНУ".
У постанові зустрічаються також фірми, пов'язані з Максимом Романенко, якого в ЗМІ називають ставлеником Олександра Вілкула. Зокрема, торгова біржа "Делипри", зареєстрована на Олександра Новікова і Романа Сорочака. Останній є співвласником ТОВ "Апостоливагромаш", яке раніше було зареєстровано на ТОВ "Рантьє" і згаданого Максима Романенко.

Бенефіціарами ТОВ "Рантьє" через ТОВ "Фактор Д" і компанії "Парсифия трейдинг" (Кіпр) є Андрій Шумілов і екс-Нардеп, власник "KSG Agro" Сергій Касьянов. Останній є соратником Олександра Вілкула з "Партії регіонів". Крім того, інтереси Касьянова та Вілкула перетиналися з діяльності "KSG AGRO", яке раніше було фактично розділене між Віктором Януковичем (Юра Єнакіївський - родич Касьянова Олександр Шепелєв - Сергій Касьянов) і Рінатом Ахметовим (Олександр Вілкул - Дмитро Шпенов).
У постанові засвітилися також фірми помічників партнера Вілкула - екс-Нардепа-"регіонала" Дмитра Шпенова. Мова йде про Євгена Палія і Дмитра Манелюке, які є співзасновниками благодійного фонду Шпенова "Добру справу". Манелюк раніше був учасником ТОВ "Цесія", крім того, слідчі вилучили кілька банківських карток, зареєстрованих на його ім'я.
За Євгенії Палій, то сьогодні вона є депутатом Криворізької міськради від "Опозиційного блоку". Вона безпосередньо контролює юридично-консалтингові компанії "Юрик Ком" і "Апріорі", на які зареєстрована асоціація "Регіональна правова група". Друк асоціації також виявлена в приміщенні обшуку СТО.
Додамо також, що Палій разом з Дмитром Гордієнком, на якого зараз зареєстровано ТОВ "Цесія", є кінцевими бенефіціарними власниками дніпровської Регіональної універсальної біржі", за якою у 2012 році ДП "Український інститут по проектуванню металургійних заводів" купував бази відпочинку в селі Штормове Сакського району в Криму за вдвічі завищеною ціною. Причому, купував - у згадуваного вище ТОВ "Рантьє".

Слідчі також зафіксували друк ТОВ "АФК-КР", контрольний пакет якого належить "Oktimas LTD", а невеликою часткою володіє керівник фірми Олександр Кузуб, який також керує згадуваним ТОВ "Сток". Це керівник і бухгалтер ТОВ "Агора 2007", яке зареєстровано на "Пиколия трейдінг лтд", а раніше належала Андрію Камінському - екс-депутата Дніпропетровської міської ради від "Партії регіонів" і колишньому директору криворізького ДП "Промислово-металургійний консалтинг".
У часи його керівництва, в рамках проведення реконструкції феодосійського готелю "Ай-Петрі", "ПМ консалтинг" уклали кілька угод, в результаті яких ремонт так і не провели, а у подальшому приватне "Палисса Тревел" через суд стягнув з держпідприємства 37 млн грн. Під час обшуку слідчі знайшли і печатку з відбитком ТОВ "Палисса Тревел".