Будівництво російським "Газпромом" нового газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream-2) через Балтійське море завдасть Україні значних збитків, який може скласти до 3% валового внутрішнього продукту.

"Північний потік-2" може призвести до втрат до 3% ВВП України, - ЙовановичКак інформує mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявила посол США в Україні Марі Йованович.
"Північний потік знизить транспортування газу через Україну... Це може призвести до втрат у розмірі до 3% ВВП країни", - сказала вона на конференції Oil&Gas в Києві у вівторок.
До реалізації проекту Nord Stream-2 вартістю майже EUR10 млрд "Газпром" і його партнери мають намір розпочати в квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. Потужність газопроводу буде в два рази більше, ніж у першого Nord Stream, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Київ виступає категорично проти цього будівництва, називаючи його політично вмотивованим, і пропонуючи ЄС створити консорціум із залученням європейських компаній для управління існуючими більш ефективним маршрутом транспортування через Україну.
Про свою незгоду з проектом Nord Stream-2 заявили також ряд країн ЄС, зокрема, Польща і Литва.