Двоє українських прикордонників, з високою часткою ймовірності, були викрадені російськими спецслужбами.

Цигикал про викрадених прикордонниках: Не виключено, що це відповідь росіян на затримання двох прикордонників РФ на админгранице з окупованим КрымомОб це в інтерв'ю mediaUA заявив голова Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Петро Цигикал, коментуючи зникнення двох українських прикордонників.
"З високою часткою ймовірності, вони перетнули кордон не за власним бажанням. Про це свідчить і одяг, яку вони залишили в автомобілі, і характерно прим'ята трава в місці можливого перетину кордону, і позиція росіян, які в перші дні після інциденту відмовилися пропускати до хлопців українського консула. Ми не виключаємо, що затримання наших офіцерів є відповіддю росіян на затримання нами двох російських прикордонників на админгранице з тимчасово окупованих Кримом кілька місяців тому. Поки прямих пропозицій з цього приводу від них не надходило, але, я думаю, це справа часу", - заявив Цигикал.

Повний текст інтерв'ю з головою Держприкордонслужби Петром Цигикалом читайте за посиланням.
Нагадаємо, що ввечері 3 жовтня в Сумській області неподалік кордону з РФ зникли двоє українських прикордонників. Пізніше стало відомо про їх затримання в Росії. У ДПСУ повідомили, що російський суд заарештував їх терміном на два місяці нібито за незаконне перетинання кордону та опір силовикам. Українського консула до них не пускають. У ДПСУ не виключають, що українських офіцерів затримували із застосуванням фізичної сили.

Зустріч прикордонників України і РФ щодо затриманих, запланована на 9 жовтня, фактично була зірвана російською стороною: на неї прибув лише один прикордонник, який заявив, що не уповноважений вести переговори.
Крім того, напередодні російські прикордонники заявили про затримання українського військовослужбовця, який нібито незаконно перетнув кордон у Луганській області. У штабі АТО таку інформацію спростовують.