Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав Росію вивести війська з сепаратистських регіонів Грузії.

Глава НАТО Столтенберг закликав Росію вивести війська з території Грузії

Після зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі, він заявив, що сторони "обговорили тверду прихильність НАТО безпеки і територіальної цілісності Грузії", передає mediaUA, з посиланням на Радіо Свобода.

"Ми залишаємося стурбованими поглибленням відносин Росії з Абхазією і Південною Осетією. Ми закликаємо Росію припинити визнання цих регіонів і вивести свої сили з території Грузії ", - сказав Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО заявив, що міністри обговорили "успішні зусилля Грузії з модернізації своїх збройних сил" та альянс "повністю налаштований" надавати Тбілісі поради та інструменти, необхідні для руху до майбутнього членства.

"Наші збройні сили все більше здатні працювати разом, і вже планується проведення спільних військових навчань НАТО - Грузія 2019", - зазначив Столтенберг.

У 2008 році Москва після п'ятиденної російсько-грузинської війни визнала сепаратистські регіони Грузії - Абхазію та Південну Осетію - незалежними країнами. Крім Росії, незалежність цих регіонів визнали ще три держави - Нікарагуа, Венесуела і Науру. США і Захід вважають Абхазію і Південну Осетію частинами Грузії.

Читайте також: НАТО планує підвищувати військову мобільність своїх сил у Європі, - Столтенберг