Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі стурбований тим, що члени комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції вирішили ініціювати відкликання Єгора Соболєва (фракція "Самопоміч") з посади голови комітету, вказуючи на міжнародну стурбованість з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні.

ЄС стурбований можливою відставкою Єгора Соболєва з посади голови Антикорупційного комітету ВР і закликає Нардепів обміркувати таке рішення, - Мінгареллі

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Також читайте: Антикорупційний комітет попросить Раду зняти Єгора Соболєва з посади голови за "незадовільну" роботу

"Ми стурбовані тим, що більшість членів комітету по боротьбі з корупцією вирішили рекомендувати Раді звільнення голови комітету пана Соболєва. Я хотів би закликати Раду ретельно подумати, перш ніж така рекомендація буде проголосована на пленарному засіданні, зважаючи на міжнародну стурбованість з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні", – йдеться у відповіді посла ЄС на відповідний запит агентства в середу.

Він також підкреслив, що за останні роки Україна зробила важливі кроки для активізації боротьби з корупцією, також відзначивши внесок антикорупційного комітету Ради.

"В останні роки комітет по боротьбі з корупцією під головуванням нинішнього глави Соболєва зробив дуже важливу і вражаючу роботу з надання допомоги у створенні нових органів по боротьбі з корупцією і забезпечення того, щоб Україна виконала умови плану дій з візової лібералізації (VLAP), пов'язаних з боротьбою з корупцією. Кожен громадянин України і друзі України можуть пишатися своїми досягненнями", – підкреслив Х. Мінгареллі.

Читайте на « mediaUA»: Поки я голова Антикорупційного комітету, Рада не зможе призначити залежного аудитора Національне Антикоррупційне Бюро, - Єгор Соболєв

Дипломат застеріг від будь-яких відступів в антикорупційних реформ. "Необхідно захищати нові інститути, такі як Національне Антикоррупційне Бюро. Їм повинно бути надано простір і ресурси для роботи, щоб демонструвати результати в боротьбі з корумпованими чиновниками. Важливу роль в цьому відіграють Рада та антикорупційний комітет", – додав Х. Мінгареллі.

За його словами, спроби підірвати боротьбу з корупцією стануть регресом процесу реформ в Україні і не залишаться непоміченими.

Як повідомлялося раніше, члени комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції визнали роботу голови комітету Єгора Соболєва (фракція "Самопоміч") незадовільною і вирішили ініціювати перед Верховною Радою процедуру його відкликання з посади голови комітету.