Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко нагадав російської делегації в Радбезі ООН про неминучість покарання за злочини проти України, за аналогією з рішеннями Міжнародного суду в Гаазі з Югославії.

Злочини РФ в Україні не мають терміну давності, - Єльченко в Радбезі ООН

Про це він заявив під час засідання Рнбо, присвяченого роботі міжнародних трибуналів по колишній Югославії і Руанді, коментуючи заяву представника Росії про нібито внутрішньому характері конфлікту в Україні, передає mediaUA з посиланням на LB.ua.

"Реакція Росії на виступ делегації України вказує на те, що російська сторона сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі. Однак ми хотіли б нагадати Російської Федерації, що її злочини в Україні не мають терміну давності", - сказав Єльченко.

Дипломат повідомив, що йому "не хотілося б знову повторювати вже і так відому позицію з приводу злочинів агресора, якими зараз займаються міжнародні суди".

Читайте на « mediaUA»: Вирок Младичу доводить, що будуть покарані і агресори за військові злочини в Криму і на Донбасі, - Зеркаль

"Найбільш чесним і відповідальним шляхом виходу з ситуації, створеної Росією, є припинення агресії, надання відповідних запевнень і гарантій, що вона не повториться, а також повна компенсація всього завданої шкоди", - підкреслив дипломат.

Крім того, раніше на цьому засіданні український постпред заявив, що досвід міжнародного трибуналу по колишній Югославії дає надію на те, що військові злочини, злочини проти людяності і інші великі порушення прав людини, вчинені Росією проти України, не залишаться без покарання і правосуддя восторжествує.

Читайте також: Україна в ООН закликала посилити підтримку Міжнародного кримінального суду для розслідування злочинів Росії на Донбасі і в Криму