Чотирьом охоронцям лідера руху "Український вибір" Віктора Медведчука підготували підозри у справі про напад на журналістів програми "Схеми".

Охоронцям Медведчука підготовлені підозри у справі нападу на журналістів

Як передає mediaUA, про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Нами були проведені необхідні слідчі дії, опрацьовано відео. Ми направили чотири підозри в прокуратуру. Одне з них погодили. По трьох інших прокуратура визначається, яким обсягом доказів буде доводитися вина осіб, яких ми вважаємо підозрюваними у скоєнні злочину, передбаченого статтею про "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".

Читайте на « mediaUA»: Комітет з питань свободи слова Ради взяв під контроль розслідування нападу на журналістів "Схем"

Зараз визначаємося, що була група осіб, які перешкоджали. Там один як старший між ними керував діями інших ", - повідомив заступник начальника головного слідчого управління Нацполиции Руслан Дударець.

Відзначається, що парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на засіданні заслухав проміжні результати розслідування про напад охоронців Медведчука.

За словами першого заступника керівника Київської місцевої прокуратури №9 Євгена Малого матеріали розслідування будуть передані в суд, ймовірно, в січні 2018 року.

Дивіться на « mediaUA»: Соратник Медведчука Нардеп Німченко виправдовує злочинний напад на репортерів "Схем": "Журналісти - це "зграя". ВІДЕО

Увечері 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту "Київ" поблизу Жулян, коли туди прилетів приватний борт лідера організації "Український вибір" Віктора Медведчука, його охоронці вчинили напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу "UA Перший ").

Тоді журналіст програми "Схеми" Михайло Ткач повідомив про перешкоджання роботи їх знімальної групи в аеропорту. Він сказав, що люди у масках-балаклавах і штовхалися, били ліктями, робили підніжки, у оператора двічі вибили камеру з рук.

Згодом адвокати Віктора Медведчука надіслали журналістам загрози за годину до виходу в ефір програми з розслідування про його перельоти.