Європейська комісія прийме рішення про подання скарги Суд ЄС на Чехію, Угорщину і Польщу за невиконання рішення 2015 року про прийняття біженців країнами за квотами з Греції та Італії.

Єврокомісія подасть до суду на Угорщину, Польщу і Чехію за відмову приймати біженців

Про це повідомляє видання EUobserver, повідомляє mediaUA.

Також читайте: Терористи використовують міграційну стратегію ЄС, яку просуває Меркель, прем'єр Польщі Шидло

За інформацією видання, Єврокомісія ухвалить рішення у четвер. Три зазначені країни не прийняли жодного біженця за квотою ЄС.
Радіо Польща повідомляє, що європейський комісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос кілька разів говорив, що Європейська комісія має намір направити позов до Суду ЄС у Люксембурзі. Брюссель вимагає, щоб рішення, прийняті у вересні 2015 року, були виконані, коли більшість країн домовилися про обов'язковий розподіл біженців, які потрапили на Старий континент по Середземному морю і залишалися в таборах в Греції та Італії. Коли Єврокомісія анонсувала подачу позову, програма з переселення мігрантів ще діяла.
Нагадаємо, вона була розписана на два роки, термін її дії закінчився у вересні цього року. Тому багато хто сумнівався в тому, що Єврокомісія вирішить подати до суду.

Читайте на « mediaUA»: Потік нелегальної міграції на Закарпатті збільшився на 80%: в регіоні посилюють охорону кордону, - Держприкордонслужба

Однак, Брюссель визнав, що всі країни повинні виконати це рішення і прийняти вказане число біженців. По цій справі Єврокомісія вже провела двоступеневу процедуру проти Польщі щодо порушення європейського законодавства.
Польський уряд у листі просить припинити розгляд. Варшава мотивувала відмову від прийому біженців міркуваннями безпеки. Вона підкреслювала, що формування міграційної політики є правом кожної держави, і заявила, що готова захищати свої інтереси в суді.