Глава Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) стало жертвою допінгових махінацій на Олімпіаді в Сочі.

WADA стало жертвою допінгових махінацій на Олімпіаді в Сочі, - глава МОК

Про це повідомляє mediaUA з посиланням на Газета.ги.

Також читайте: "Ми частково самі в цьому винні, бо дали привід", - Путін про рішення МОК по Росії

"Ви не можете покарати жертву за те, що вона постраждала. Ми вважаємо, що в результаті маніпуляцій постраждали не тільки спортсмени, але і WADA, і МОК. Акредитацією дійсно займається WADA, але у нас є фахівці, які не усвідомлювали того, що відбувається. Тому не можна покладати відповідальність на жертв шахрайства, не можна карати жертву за системні маніпуляції", - сказав Бах на прес-конференції.

Нагадаємо, 6 грудня МОК прийняв рішення не допустити збірну РФ на Олімпіаду-2018 в Корею. Російські спортсмени зможуть виступити під нейтральним прапором.

МОК прийняв рішення на підставі роботи двох комісій, одна з яких - на чолі з Денисом Освальдом - займалася повторною перевіркою допінг-проб російських спортсменів до Олімпіади в Сочі. За підсумками її роботи Росія втратила 11 нагород і втратила перше місце в загальнокомандному заліку. Друга комісія на чолі з екс-президентом Швейцарії Самуелем Шмидом перевіряла інформацію про можливе державному втручанні в російську антидопінгову систему. Обидві комісії розпочали роботу після розслідування WADA під керівництвом о підміні допінг-проб російських спортсменів при участі ФСБ.

Читайте на « mediaUA»: WADA визнало достовірної передану Родченковым інформацію про державному рівні системи допінгу в РФ

Також рішенням МОК