Група народних депутатів пропонує зобов'язати власників реєструвати своїх домашніх тварин.

У Раді зареєстрували законопроект, що посилює відповідальність за неналежне поводження з животнымиКак інформує mediaUA з посиланням на прес-службу ВР, про це йдеться в законопроекті № 7220 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх і бездомних тварин)", зареєстрованому в парламенті 20 жовтня 2017 року.
"Заходи, направлені на роботу виключно з бездомними тваринами, не в змозі дати позитивний результат, оскільки постійним джерелом поповнення популяції безпритульних тварин є домашні тварини. Неконтрольовані або небажані приплоды, залишені під відкритим небом на вулиці, загублені або викинуті живі "іграшки", свідоме залишення тварин без нагляду - все це призводить до регулярного збільшення популяції безпритульних тварин. Таким чином очевидним є факт, що регулювання та зменшення кількості безпритульних тварин можливо лише за умови налагодженого контролю за чисельністю, в першу чергу, домашніх тварин.
Важливою складовою у вирішенні питань, пов'язаних з тваринами питання відповідальності осіб, які їх містять. Тільки механізм адекватної відповідальності за неналежне утримання тварин здатний врегулювати такі питання, як зниження рівня конфліктності населення і запобігання жорстокості по відношенню до тварин", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.
Так, власники собак, котів та інших домашніх тварин зобов'язані зареєструвати вихованців старше 2 місяців. При первинній реєстрації власникам видадуть правила утримання тварин, паспорт і жетон, який буде прикріплюватися до ошийника. Крім того, тварин будуть чипувати.
Новопридбаних домашніх тварин необхідно буде зареєструвати протягом 5 днів і в обов'язковому порядку зробити щеплення, в тому числі від сказу. Всіх домашніх тварин необхідно буде прищеплювати кожні 3 роки.
Реєструвати також пропонують бездомних тварин, які мають власників або опікунів.

Крім того, народні депутати хочуть заборонити розводити домашніх безпородних тварин, а для розведення породистих тварин у племінних розплідниках, кінологічних і фелинологических клубах необхідно буде отримати ліцензію.
Продаж тварин буде можлива тільки за письмовою угодою, а за торгівлю з рук домашніми тваринами у невстановлених місцях або без ветеринарних документів буде передбачена адміністративна відповідальність.
Власники собак потенційно небезпечних порід при реєстрації будуть пред'являти довідку про проходження психіатричного огляду та довідку з кінологічного центру про проходження навчання за утримання собак відповідної породи.
Також запропоновано ввести адміністративну відповідальність за недотримання санітарних норм при утриманні тварин і використання їх для жебракування.
Одночасно законопроектом передбачається заборона хірургічних операцій, за винятком біостерилізації тварин, які не пов'язані з наданням ветеринарної допомоги, зокрема: обрізання хвостів; купірування вух; позбавлення голосу; видалення кігтів і іклів; інші операції з метою зміни зовнішнього вигляду тварини.
Разом з тим, в документі наголошується, що співробітники Нацполиции будуть мати повноваження тимчасово вилучати у господаря домашнє тварина на час розгляду судом справи про припинення права власності та інших речових прав на тварин у разі жорстокого поводження з ним, а також у разі коли існує загроза здоров'ю або життю тварини.
Крім того, в законопроекті окремо виписано низку штрафів:
- Прибирання власником, опікуном тварини екскрементів тварини в квартирі, сходових майданчиках та інші місця загального користування в будинках, прибудинкових територіях, у дворах та інших місцях загального користування, а також громадських місцях, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів громадян.
- Використання тварин для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Порушення вимог з розведення домашніх тварин - тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Порушення вимог щодо обов'язковій біостерилізації домашніх тварин, що не мають породної цінності, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Торгівля з рук домашніх, опікуваних тварин в невстановлених місцях або без ветеринарних документів - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, -тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Зазначимо, даний законопроект був підготовлений народними депутатами Немировським А. В., Шиньковичем А., Мацолою Р. М.,Чекитой Р. Л.
Жолобецким А. А., Яриничем К. В., Спиваковским А. В Бакуменко А. Б., Капліним С. Н., Сусловою І. Н., Буглак Ю. А., Довбенко М. В., Артюшенко І. А., Развадовским Ст. І, Дейдеем Е. С., Палатним А. Л., Яценко А. В., Мельниченко Ст. Ст., Лозовим А.с, Лабазюком С. П.
Якщо законопроект буде прийнятий, підготовка до його втілення в життя триватиме 4 місяці.