Про статус Єрусалима слід домовлятися тільки в рамках спільного вирішення палестино-ізраїльського конфлікту.

Фріланд: Канада не буде змінювати статус Єрусалима

Як інформує mediaUA з посиланням на "Укрінформ", про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Канада – надійний союзник та друг Ізраїлю і товариш народу Палестини. Давня позиція Канади полягає в тому, що вирішувати статус Єрусалиму можна лише як складову частину загального врегулювання палестино-ізраїльського спору", - сказала Фріланд.

Вона підкреслила, що Канада залишається преверженцем пошуку шляху встановлення довготривалого миру на Близькому сході.

Читайте на « mediaUA»: Меркель, Макрон і Мей засудили рішення Трампа по Єрусалиму

"Ми рішуче налаштовані досягти загального, справедливого та міцного миру на Близькому сході, в тому числі створення палестинської держави, що мирно і безпечно буде існувати поряд з Ізраїлем", - зазначила глава МЗС Канади.

Фріланд також закликала до збереження спокою і пошуку мирного врегулювання.

"Ми закликаємо до спокою і продовжуємо підтримувати створення умов, необхідних сторонам для пошуку рішення", - підсумувала вона.

Як повідомляв mediaUA, 6 грудня Трамп офіційно визнала Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував Трампа за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю рівнозначно відмові США від ролі посередника в мирних переговорах.