За ці гроші Держприкордонслужба має намір облаштувати контрольно-слідову смугу та інженерні загородження, необхідні інформаційні покажчики.

На облаштування кордону з Росією потрібно 1,2 млрд, якщо будуть гроші, закінчимо в 2018 році, - ЦигикалОб це в інтерв'ю mediaUA заявив голова Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Петро Цигикал.
Він розповів, що прикордонники сьогодні своїми силами намагаються обладнати кордон.
"Ми відроджуємо інженерні підрозділи, у нас є техніка для облаштування кордону", - зазначив Цигикал.Він підкреслив, що бюджет прикордонної служби на 2017 рік - 7,3 мільярда гривень, а з них 6,5 млрд. - це заробітна плата.
На питання про те, який загальний бюджет всього проекту облаштування кордону з Росією, Цигикал відповів: "Ми підрахували, потрібно десь близько 1,2 мільярда гривень. Спробуємо залучити до цих робіт і міжнародних донорів. За ці гроші ми облаштуємо контрольно-слідову смугу та інженерні загородження, необхідні інформаційні покажчики. Працювати будемо через систему "ProZorro". Якщо будуть гроші, думаю, закінчимо в 2018 році".
При цьому глава відомства підкреслив, що ДПСУ хоче залучити іноземних партнерів, щоб збільшити щільність кордону.

"В чому суть? Сьогодні у нас на 80-100 кілометрів коштує одне прикордонний підрозділ. Це 250 чоловік персоналу. У той же час європейська практика свідчить, що створити ефективну систему охорони кордону можна на ділянці до 20 кілометрів. Тому ми хочемо і на нашому кордоні десь через кожні 20 кілометрів побудувати модульні міста - ми їх називаємо відділеннями. Організаційно вони будуть входити до складу відділів прикордонної служби, але будуть розташовуватися безпосередньо на державному кордоні. Між цими підрозділами побудуємо спостережні вишки", - повідомив Цигикал.


За його словами, такі містечка-відділення будуть коштувати близько 30 мільйонів гривень, а на кордоні з РФ їх необхідно побудувати 49 - а це 1,5 млрд.
"Ми зараз чекаємо, коли гроші дадуть. Вже будуємо. Я прошу керівників загонів, відділів використовувати ті можливості, які у нас є, активізувати діалог з місцевими органами влади. Де допомагає районна адміністрація, де обласна. Продовжимо зміцнювати в Чернігівській області, де ще не зведені масштабні інженерні споруди, і будемо йти далі вздовж кордону", - розповів він.
Повний текст інтерв'ю з головою Держприкордонслужби Петром Цигикалом читайте за посиланням.