Солом'янський суд прийняв до розгляду клопотання екс-Нардепа Миколи Мартиненка про скасування зобов'язання про здачу документів для виїзду за кордон.

Мартиненко просить суд випустити його за кордон, щоб представляти Центр Разумкова. ФОТОрепортаж

Про це стало відомо на засіданні суду, передає кореспондент mediaUA.

Адвокат Тетяна Черезова повідомила суду, що Мартиненко повинен представляти Центр Разумкова на міжнародних заходах.

Суд на прохання адвоката долучив до справи документи Центру Разумкова, згідно з якими Мартиненко був головою правління та співзасновником організації. Сьогодні Мартиненко є членом Ради Центру Разумкова.

Читайте на « mediaUA»: Адвокат Мартиненко повідомив про переслідування з боку Національне Бюро Антикоррупційне

Також захист передала копії документів, серед яких лист директора Центру Разумкова послу України в США Валерію Чалому від листопада 2017 про склад делегації, стратегічний план розвитку Центру Разумкова на 2017-2019 роках, план заходів Центру.

Крім того, адвокат збирається клопотати про допит у суді виконавчого директора Центру Разумкова.

Прокурор Андрій Перов заявив клопотання про те, щоб суд переніс засідання і зобов'язав захист надати йому копії документів для ознайомлення.

З'ясувалося, що 27 листопада адвокати вислали матеріали в Генеральну прокуратуру, але Спеціалізована антикорупційна прокуратура їх ще не отримала. Представник САП зазначив, що захисники, щоб не затягувати час, могли передати документи безпосередньо прокурору САП. "Можливо, вони десь лежать в канцелярії Генпрокуратури", - сказав прокурор Перов.

Також читайте: Мартиненко не будуть обирати ще один запобіжний захід, - САП

Суддя Людмила Кизюн зробила перерву в засіданні до 5 грудня – до 11.45. Суд зобов'язав захист надати документальне підтвердження того, що клопотання та матеріали до нього були вручені прокурору.

20 квітня Національне Антикоррупційне Бюро і САП затримали Мартиненко за підозрою у справі про розтрату коштів ДП "Східгзк" у розмірі 17,28 млн дол. США шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату.
суд відпустив його на поруки 15 депутатів парламенту, міністра молоді спорту Ігоря Жданова, міністра освіти Лілії Гриневич, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.