Засоби для підвищення мінімальної зарплати у 2018 році з'являться за рахунок зростання економіки та її детінізації.

Кошти на підвищення зарплат з'являться за рахунок детінізації та зростання економіки, - Розенко

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі "112 Україна", передає mediaUA.

"Перше - за рахунок зростання економіки. І друге - за рахунок детінізації економіки, легалізації заробітних плат, які сплачуються в тіні. На сьогоднішній день, за даними Міністерства економіки, понад 50% економіки України перебуває в тіні. Я бачив останні дані Мінекономіки, 7-10% вони оцінюють вихід тіньової економіки в світлу. І ми це бачимо по доходах Пенсійного фонду, адже ми за станом на жовтень зібрали на 25 млрд більше, ніж запланували за умови підвищення заробітної плати до 3 200 грн", - заявив Розенко.

Читайте на « mediaUA»: Розмір мінімальної зарплати на рівні 3723 грн цілком реальний, - Рева

Віце-прем'єр-міністр вважає, що рівень зростання економіки дасть можливість далі збільшити мінімальну зарплату до 4 100 грн.

"Ми відчуваємо, що рівень зростання економіки дасть нам можливість зробити мінімальну заробітну плату 4100. Я вважаю неприпустимим, у тому числі для майбутнього розвитку України, коли роботодавці починають економити на своїх працівниках і говорити про те, що вони будуть платити 3200, а їм за це повинні аплодувати, тому що у них є хоча б ця мінімальна плата.

Ні, це неправильно. Вистачить до українських працівникам ставитися як до бидла. Тому ми ведемо діалог з роботодавцями і говоримо: хочете зберегти українську робочу силу (це президент сказав кілька днів тому), - будь ласка, роботодавці, платіть людям більшу заробітну плату", - заявив Розенко.

Також дивіться: Прошу бізнес підвищити зарплати, - Порошенко. ВІДЕО

Як повідомлялося, 4 грудня президент Петро Порошенко виступив за підвищення в 2018 році мінімальної зарплати до 4100 грн.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 3 200 грн.