Міністерство фінансів України розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів.

Мінфін розробив трьохетапний план монетизації субсидій, - заступник міністра МарченкоОб це у своїй статті для щотижневого видання "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA) повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає mediaUA.
Як пише заступник голови Мінфіну, перший етап буде включати монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств - постачальників послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидиантов і їх верифікація тощо). На третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

"Зараз ми на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг", - зазначив він.
Метою цих змін, на першому етапі є перехід на прозорі і своєчасні розрахунки з "живими" грошима за субсидіями між державою та постачальниками послуг. Кінцевою метою Міністерства фінансів є монетизація субсидій на рівні домогосподарств, що буде сприяти енергоефективності та забезпечення платіжної дисципліни, а також буде простий в реалізації і адмініструванні.
За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств-постачальників послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку - створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги, йдеться у матеріалі.

"На практиці це буде працювати наступним чином: перерахування субсидії Держказначейство буде здійснювати безпосередньо без будь-яких протоколів. Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії і надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків - до 24-го числа кожного місяця, що буде гарантувати своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть вибирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з них "живими" грошима від субсидій", - пише С. Марченко.