У КМДА прокоментували інформацію про відключення з-за боргу "Київенерго".

Найближчим часом борг Києва перед "Київенерго" будуть погашені, - ПантелеевКак інформує mediaUA, про це "Громадському радіо" повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.
"Є заборгованість споживачів перед "Київенерго" за спожиту електроенергію, і серед них компанії, підконтрольні місту, зокрема, це Метрополітен і "Київводоканал". Проте містом були виділені додаткові кошти для Метрополітену, в тому числі, і для розрахунків за електроенергію. Тому найближчим часом ця заборгованість буде погашена.
По "Київводоканалу", то борг за електроенергію дорівнює боргу держави по водоканалу з різниці в тарифах.
За іншим компаніям "Київенерго" йде планова робота, щоб клієнти розрахувалися за спожиту електроенергію. Це стосується тільки підприємств, що надають послуги, і які повинні отримувати компенсацію від держави по пільгах і субсидіях. Наприклад, житлові організації повинні розраховуватися з "Київенерго" за спожиту електроенергію за роботу ліфтів. У той же час ці організації повинні отримати з бюджету компенсацію по пільгах і субсидіях за послуги з утримання будинків. Оскільки ці кошти повертаються державою несвоєчасно, відповідно, важко розраховуватися за спожиту електроенергію", - пояснює Пантелєєв.

У свою чергу в компанії "Київенерго" має борг перед "Нафтогазом", з-за чого існує ймовірність відключення. Однак Пантелєєв запевняє, що не бачить подібних загроз.
"Основний борг "Київенерго" за газ, спожитий на виробництво тепла. Він не пов'язаний з електроенергією. Поки номінації "Київенерго" є, опалювальний сезон ми почали, і зараз вже 77% будинків запущені. Тому я тут не бачу загроз. Але ще раз повторюю - для нас дуже важливо вчасно отримувати компенсації по пільгах та субсидіях з державного бюджету, і тоді жодних проблем не повинно бути", - сказав заступник голови Київської міської державної адміністрації.